4 TIPY, JAK PUSTIT JARO DO SVÉHO DOMOVA

03.03.2020

Pokud se stejně jako my radujete, že je jaro za dveřmi a nemůžete se ho dočkat, osvěžte a nalaďte svůj domov jarní atmosférou již nyní. Oživíte obývací pokoj, jídelnu s kuchyní, ale třeba i ložnici nebo předsíň. Máme pro Vás čtyři tipy, jak si jaro vykouzlit doma. Podlehněte kouzlu pastelových barev, vůní a květin a květin.

Zimní období je pro mnoho lidí dlouhé, a ne příliš oblíbené. Jakmile začne první sluníčko vystrkovat růžky, ožijí balkony a terasy a každý si chce alespoň na chvíli vychutnat jeho hřejivé paprsky. U nás tyhle první jarní chvilky milujeme a okamžitě vaříme voňavou kávu nebo čaj, vynášíme na balkon židle a stolek a už si lebedíme. Na dlouhé sezení to sice není, ale když nastavíte slunci tvář a cítíte jeho teplo, je to paráda. A tak máme najednou potřebu i náš domov jarně a hřejivě naladit.

První tip, co taková jarní nálada v interiéru vyžaduje je, vnést do ní barvy. Hnědé a krémové plédy a polštářky uklízíme a vytahujeme žluté, růžové, pastelově modré a mátově zelené. Každý podle svého vkusu a oblíbené barvy. Vytahujeme jarní nádobí s květinovým vzorem i barevný porcelán, skleněný romantický talíř na nožičce po babičce, určený na dortíky a zákusky, nebo barevné hrnky na kávu. Kuchyně i obývák ožijí barvami, rozzáří se a najednou máte pocit, že se na Vás Váš domov přímo usmívá :-).

Druhý tip, jsou květiny. Hyacinty, narcisky, tulipány...je na každém z Vás, jakou květinu má rád a která mu nejvíce voní. Vázy do interiéru vybírejte nápadité, skleněné či keramické, které k sobě ladí barevným tónem. Získáte tak nádherný jarní rozkvetlý okenní parapet nebo jídelní stůl. Správně vybraná váza působí lehce, dekorativně a podtrhuje krásu barevných květů, jako například naše SKLENĚNÁ VÁZA HÜBSCH z růžově zabarveného skla.

Pokud příliš nemilujete rozkvetlé květiny, i ty stálo zelené udělají stejnou službu. Můžete si vytvořit jeden zelený koutek, nebo rostliny rozmístit do každé místnosti. Dobře vypadají v PROUTĚNÝCH KOŠÍCH a taškách z mořské trávy, do jarního interiéru se hodí i keramické květináče v různých barevných odstínech. Rostliny v interiéru mají nejen estetické přednosti, ale především jsou pro lidský organismus užitečné. Zvlhčují vzduch a zbavují prostředí škodlivých látek. Bude se Vám lépe dýchat a jejich zelená barva Vás uklidní a zlepší Vám náladu.

Pokud máte doma vymalováno barvami v pastelových odstínech, skvěle se zde budou vyjímat bílé vázy a vázičky, například naše bílá porcelánová váza HÜBSCH s dekorativním vzorem. Patříte-li spíše k milovníkům zemitějších barev, vsaďte na naši švestkově hnědou vázičku značky HÜBSCH. Keramická vázička vyniká svým žebrovaným vzorem, minimalistickou elegancí a příjemný tvar přesně padne do ruky.

Pokud nevlastníte tolik váz, nebojte se experimentovat. Některé květy vypadají krásně i v nádobách, které jsou určeny k úplně jinému využití. Například různé skleničky, lahvičky, smaltované plecháčky nebo keramické misky. Stačí je do nádobky jen citlivě naaranžovat a mohou Vám udělat radost a provonět třeba kuchyň nebo ložnici. Podívejte se třeba na naše keramické pohárky od značky HÜBSCH.

Třetí tip jsou vůně. Provonět celý domov svěžími květinovými nebo ovocnými vůněmi. Nejlepší variantou jsou samozřejmě živé rozkvetlé květiny, jejichž vůně dokáží být opojné. Nevydrží ale dlouho a je potřeba věnovat jim péči. Pokud se Vám tedy nechce investovat svůj čas a peníze za stále nové a čerstvé květy, můžete použít vonné olejíčky a aroma lampy nebo vonné svíčky. Ty vykouzlí navíc útulnou atmosféru s jarním a svěžím nádechem. 

Čtvrtý tip jsou dekorace a obrazy. Není to nutné, ale pokud sem tam přidáte jarní dekoraci nebo vyměníte rámeček či obrázek za jiný, barevnější a světlejší, Váš byt rázem získá úplně jinou atmosféru. Jsou to maličkosti, díky kterým můžete za minimum nákladů změnit svůj domov třeba s každým ročním obdobím.


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)
PŘÍMO PRO VÁS SPECIÁLNÍ NABÍDKY A AKCE, INSPIRACE, SOUTĚŽE, RADY A ČLÁNKY. BUDETE O VŠEM VĚDĚT MEZI PRVNÍMI!