Bydlení podle znamení zvěrokruhu

03.09.2021

V dnešní době každý dobře zná jednotlivá znamení zvěrokruhu, jejich charakteristiku, specifika i to, jak tato znamení ovlivňují lidskou povahu, život, myšlení, rozhodování, a dokonce i způsob bydlení.

Známe tvrdohlavé býky, hrdé lvi, čistotou posedlé panny, nerozhodné váhy i praktické kozorohy. Každé znamení má své specifické vlastnosti a vypovídá o lidských potřebách, touhách a třeba i vkusu při zařizování našich domovů. Někdo touží po luxusní vile plné mramoru, jiný po útulném bytečku plném polštářů, další po dřevěném horském srubu nebo moderním bydlení v minimalistickém stylu. Prostředí, ve kterém žijeme i pracujeme, nás ovlivňuje víc, než si připouštíme. Každý chce ale bydlet tak, aby se ve svém domově cítil bezpečně, pohodlně a sám sebou. 

Domov není jen místo, kde bydlíme. Je to naše oáza klidu a míru, kde můžeme načerpat novou energii a odpočinout si od každodenního shonu a stresu.

Ne nadarmo se říká, že náš domov je naší vizitkou a prozradí o nás na první pohled víc, než si myslíme. Každý, kdo k nám přijde, okamžitě pozná, jestli milujeme pořádek a eleganci či útulný hřejivý domov, zda jsme puntičkáři, kreativci, nepořádníci, milovníci přírody, zvířat, rostlin nebo třeba bohémové. Poznají, jaký máme vkus a jaký styl se nám líbí. Poznají, zda milujeme vaření a svůj čas trávíme v kuchyni, nebo si raději pohovíme v obývacím pokoji na gauči u televize nebo s knížkou v ruce, zda milujeme voňavý byt a dáváme přednost přírodním věcem před plasty, nebo milujeme vychytávky a nejnovější elektroniku.

Náš domov zkrátka odráží naši osobnost a tu představují právě jednotlivá znamení zvěrokruhu. 

 • Jak nám tedy mohou pomoci jednotlivá znamení zvěrokruhu, abychom získali svůj vysněný domov?

 • Co se hodí pro vzdušná znamení a co třeba pro ohnivá?

 • Jaké barvy, vůně, dekorace nebo třeba rostliny se hodí zrovna pro vaše znamení, abyste se cítili dobře?

Pokud bychom chtěli nějak obecně shrnout "pravidla" podle kterých se jednotlivá znamení při zařizování svých domovů "řídí", pak bychom museli konstatovat zhruba toto:

Ohnivá znamení (Beran, Lev a Střelec) mají rádi kvalitu, za kterou si rádi připlatí. V jejich domovech najdete nejnovější elektroniku, moderní vybavení, nejrůznější vychytávky a novinky a elegantní nábytek s nádechem luxusu.

Vzdušná znamení (Vodnář, Váhy a Blíženci) potřebují dostatek prostoru, vzdušný a světlý domov s velkými okny. Potřebují mít pocit volnosti, pocit, že nejsou ničím svázáni či omezeni a že mohou volně dýchat. Jejich domovy jsou zřídka přeplácány zbytečnými doplňky či dekoracemi, ale ne všechny, které zde najdete budou čistě praktické. Vzdušná znamení nemají rádi nudu, takže kreativitě se u nich doma meze nekladou. Klidně si vyrobí nějakou dekoraci sami a jejich domovy bývají originální.

Zemská znamení (Panna, Býk a Kozoroh) jsou ve své podstatě praktická znamení, která nemají rádi nepořádek a přeplácanost. Pečlivě vybírají nejen své domovy, ale i jejich vybavení. Mají rádi organizovanost, praktičnost, každá věc má svoje místo, doplňky a dekorace jsou z kvalitních materiálů a raději investují do kvality než do kvantity. Milují, pokud mohou mít zahradu, terasu nebo alespoň balkon, aby byli blíž přírodě. Rádi se obklopují přírodními i recyklovanými materiály.

Vodní znamení (Rak, Ryby a Štír) milují vodu a podle toho zařizují i své domovy. Pokud mají možnost bydlet v domě se zahradou, jejich prioritou je bazén nebo alespoň malé jezírko a milují bydlení v blízkosti řek, rybníků nebo alespoň u potoka. Jsou-li nuceni bydlet v bytě, budou se soustředit na vybudování perfektní koupelny s velkou vanou i sprchovým koutem a v jejich domovech najdete alespoň jednu fontánku nebo přinejhorším zvlhčovač vzduchu. Milují prosklené prostory i nábytek, skleněné stolky, vitríny, dveře apod.

I při výběru bydlení je každý nevědomky ovlivňován znamením, ve kterém se narodil, a které mu dává do vínku určité touhy a sklony.

 • Kterému znamení více prospívá bydlení ve městě?

 • Kdo se lépe cítí na vesnici nebo dokonce na samotě u lesa?

 • Která znamení touží po malém útulném domečku, a která po přepychovém patrovém domě?

 • Bude se vám lépe dařit v pomalejším a klidnějším tempu, nebo v centru rušného velkoměsta?

Stejně jako potřebu bydlet konkrétním způsobem, nám znamení předurčují vůně, které jsou nám příjemné. Těmi se pak rádi v našich domovech obklopujeme, dokáží v nás vyvolat pocit útulnosti, hřejivé atmosféry nebo svěžesti a energie. Správně zvolená vůně nám může zlepšit náladu, uklidnit nebo nás přenést do říše snů. Každá vůně má jedinečné vlastnosti a dokáže vystihnout specifickou povahu daného znamení.

 • Chcete vědět, jaké bydlení vyhovuje jednotlivým znamením, co preferují, co jim vadí?

 • Jak si zařizují své domovy a jakým dekoracím či materiálům by měli dávat přednost?

 • Chcete vědět, jaké konkrétní vůně jsou pro jednotlivá znamení ideální?

 • Jakými barvami či rostlinami, by se měli lidé v určitém znamení obklopovat, aby se cítili dobře?

 • Chcete znát, která znamení jsou kreativní a která dávají přednost luxusu?

V našem seriálu "Bydlení podle znamení zvěrokruhu" si o tom povíme více. Každé dva týdny si budete moci přečíst o jednom znamení horoskopu a jejich domovech. Na konci každého článku vás pak čeká rozhovor s daným znamením:-)

Autor: Lenka FouňováZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Pokud se Vám náš článek líbil a rádi byste četli i další, přihlaste se k odběru newsletterů :-). Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejen nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky, ale také se mezi prvními dozvíte o všech slevách, akcích a novinkách na našem e-shopu.