DOMOV PODLE BYTOVÉ DESIGNÉRKY MÍŠI 

05.03.2022

Dnes jsme se vydali na návštěvu do Říčan, k velice sympatické bytové designérce Michaele. Tato žena nás inspirovala svým životním příběhem a touhou plnit si své sny. Mimo to je to maminka šestileté dcery Emilky a syna Artura, kterému je rok a půl.

Míšo, jak vnímáte slovo domov? Co se Vám pod tímto slovem vybaví? A jak moc je pro Vás v současné době důležitý?

Domov vnímám jako mé místo kam patřím a kam se ráda vracím. Pod slovem domov se mi vždy jako první vybaví má rodina, pocit štěstí a bezpečí.

Máte to doma opravdu velmi útulné a příjemné. To vše je Vaše práce?

Děkuji moc, stále je ale na čem pracovat a pořád mám plány na další vylepšení. I v nákupním seznamu mám pár designových kousků, které bych v budoucnu ráda měla. Jen vše musíme přizpůsobit naším možnostem.

A ano, je to má práce. Před 7mi lety jsem si dům navrhla, chtěla jsem, aby byl praktický, funkční a z kvalitních materiálů. Důležité pro mne bylo, aby nebyly zbytečně hluché a nevyužité místa a mít všude dostatek světla. 

Můj dům je takové moje Já.

Jaký styl bydlení je Vám blízký a z jakého důvodu?

Co se týká mého bydlení, tak mám ráda světlé prostory, jednoduché linie, určitě je mi velice blízký severský styl, ale rozhodně není jediný, ráda kombinuji. V práci se ale nebráním jakémukoliv stylu, právě naopak, je to pro mne velice přínosné a kreativní, když se klient nebojí a můžeme různé nápady realizovat.

Kde berete inspiraci a nápady?

Inspirace je v podstatě všude, stačí se porozhlédnout. Obzvláště jsem ji dříve vnímala v zahraničí. Líbí se mi, že se tam lidé nebojí kombinovat materiály, že nemusí vše být perfektní. Za mne nechat například dřevo stárnout, je přirozené a hezké.

Jaké materiály a designové značky preferujete?

Přírodní materiály jsou u mne na prvním místě. Pokud je ta možnost a finanční rozpočet to dovolí, je to má jasná volba, ne vždy je to ale samozřejmě reálné. Co se týká designových značek, tak by list byl asi velice dlouhý :) Mezi ty, které mám ráda patří Bloomingville, Ferm Living- líbí se mi, že mají i dětský sortiment. Dále Hübsch, Storefactory a z nábytku určitě Vitra, Ton a mnohé další.

Měla jste vždy jasnou představu o tom, jak by měl Váš domov vypadat nebo se vše vyvíjelo postupně?

Musím říct, že jasnou představu jsem si udělala až po škole Interiérového designu před 11ti lety. Vše dostalo jasný řád a smysl. Do té doby to bylo občas formou pokusu a omylu. Chyběly mi často informace. Již od dětství jsem tíhla k umění, aranžérství, maluji, ale co se týká designu, neměla jsem představu, jak moc je toto téma obsáhlé, co vše by člověk měl znát, na co si dát pozor, kolik různých stylů může být a jak lehce se stane chyba.

Co byste doporučila našim čtenářům, pokud si neví rady se styly nebo vybavení a uspořádání svého domova?

V první řadě bych doporučila, aby se lidé nebáli vzít si ať už jen na radu interiérového designera. Může Vám ušetřit spousty času, stresu a nakonec i financí. Často se setkávám s názorem, že mít designéra je finančně náročné. Ano, může být. Ale také nemusí. Vždy si stačí již na začátku ujasnit, jestli chcete pouze radu, jestli již nábytek nějaký máte a potřebujete vše jen doladit nebo si nevíte rady například s barevnou kombinací a chcete se vyhnout případnému opětovnému malování.

Vždyť interiér se nemusí vždy navrhovat kompletně celý nový. Lidé si to bohužel myslí, bojí se a i třeba toho, že se jim to nebude líbit. Za mne má být interiér šitý na míru. Především se musí líbit Vám a nemusí vše být jen dle posledních trendů, o tom to určitě není.

Co děláte ve svém volném čase, Váš koníček?

Jelikož mám malé děti, tak toho času moc nezbývá, občas to bývá hektické:-). Snažím se věnovat rodině, mám ráda dobré jídlo, pohyb a je pro mne důležité se neustále někam posouvat a učit novým věcem.

Našla byste v našem e-shopu dekorace a bytové doplňky, které odpovídají Vašemu stylu bydlení a které byste našim zákazníkům doporučila?

Ano, určitě. Již zmiňovaný Bloomingville je asi mému domovu nejblíže. Moc mne zaujaly tyhle skleněné dózy do kuchyně, 


svíčka pro radost - i malé doplňky dělají náš domov příjemnější


V dětské sekci mne velice zaujaly talířky z kolekce Adelynn


A musím zmínit dětské koše na hračky, občas stačí jeden designový kousek, který celý pokojíček podzvedne a dá mu své kouzlo.

Míšo, myslím, že mnoho lidí by Vaše práce zajímala. My víme, že momentálně pracujete na svých nových webových stránkách a už se na ně velice těšíme:-) Myslíte, že bychom Vás mohli po jejich spuštění znovu oslovit a lidem Vaši práci více přiblížit?

Já budu jen ráda. Můj sen je, aby můj koníček mohl být i nadále mou prací. Nechci již dělat něco, co mne nenaplňuje. Mám ráda pocit dobře odvedené práce a když jsou zákazníci nadšeni. Vidím to hlavně u dětských pokojíčků, které momentálně převažují. Je to místo, kde mohu uplatnit své znalosti, kde se dá kouzlit s barvami a vytvořit dětem jejich svět.

Děkujeme za příjemné povídání:-). My se určitě budeme těšit, až vše doladíte a brzy opět na shledanou!

I já moc děkuji a budu se těšit.

Autor: Lenka Fouňová


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Pokud se Vám náš článek líbil a rádi byste četli i další, přihlaste se k odběru newsletterů :-). Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejen nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky, ale také se mezi prvními dozvíte o všech slevách, akcích a novinkách na našem e-shopu.