DEN DĚTÍ 365 DNÍ V ROCE

25.05.2022

Nezadržitelně se blíží první červen. Magické datum pro všechny děti i jejich rodiče. Bohužel, stejně jako třeba Vánoce, je tento den pouze jednou do roka. Opravdu to ale tak musí být? Co kdybychom si tento svátek protáhli? Rozzářené oči našich ratolestí budou jistě stát za to.

Přeneste dětský den do toho všedního

Tento den, jehož kořeny prorůstají více zeměmi, mimo jiné také Tureckem a Spojenými státy, má širokou veřejnost upozornit na práva a potřeby dětí. Jednou z neméně důležitých potřeb dětí je také bavit se a hrát si.

Dopřejte jim to. Zkuste přenést atmosféru oslav dětského dne do toho běžného. Nechte svého malého rošťáka či malou princeznu probudit se do dne plného dobrodružství každé ráno, ať už svítí slunce, nebo je za okny dětského pokoje déšť.

Nenechte se omezovat

Tato místnost je pro vaše dítě tím nejdůležitějším místem doma - právě toto je to JEHO místo. Místo, kde si hraje, čte, dělá domácí úkoly a učí se do školy, kam si zve kamarády a také kde se po náročném dni se ukládá k spánku. Proto se při jeho zařizování nechte omezovat pouze kvalitou použitého materiálu a vkusem svého dítěte. Vybavte pokoj v jednotném stylu, ať už máte doma mořskou vílu nebo akčního dobrodruha.

Plánujte

Nejdříve ze všeho si vše dobře naplánujte. Aby pokoj působil jednotným dojmem, je potřeba vše sladit, od barvy na zeď či tapety (ty raději omyvatelné), přes nábytek, až po záclony, závěsy a různé dekorace, které vaše dítko vtáhnou do fantazijní říše, která bude jen a jen jeho.

Ozdůbky dodají šmrnc

Na detailech záleží. Dekorace nepatří jen do obývacího pokoje, vysoko na polici, kam na ně nedosáhnou prstíky těch nejmenších, aby je nerozbily. Právě naopak. Různé dekorace vyzdvihnou vkus vašeho dítěte a navodí tu správnou atmosféru.

Malé cestovatele jistě potěší proutěná dekorace v podobě létajícího balónu, která může vzít na výlet některého z jejich oblíbených plyšáků. Ti nejmenší zase ocení roztomilého medvěda, který bude strážit jejich milované hračky, zatímco si s nimi nebudou hrát.

Každá kouzelná říše obsahuje také čarokrásné rostliny. Vneste i do světa vašeho dítěte kousek přírody. Díky květinám v zajímavých květináčích se naučí, jak se o ně starat, což je skvělý trénink spolehlivosti a zodpovědnosti.

Nejen dětské hračky

Hračky nejsou jen věci na hraní, se kterými děti zažijí spoustu zábavy. Podporují rozvoj fantazie a kreativity, motoriku a jiné důležité dovedností. Vsaďte v tomto případě na kvalitu. Dřevěné hračky jsou zaručenou klasikou, která nikdy neomrzí.

Nechte i zbytek bytu rozehrát pohádku

Při zařizování se nemusíte omezovat pouze na dětský pokoj. Pozvěte svět fantazie i do jiných částí svého domova. Prahem dětského pokoje kouzelná říše nemusí končit.

Vyčarujte svým dětem úsměv na tváři třeba u snídaně, když budete servírovat jejich oblíbené palačinky nebo granolu s mlékem ve stylovém dětském nádobí. Uvidíte, že i "nejedlíci" po sobě přestanou nechávat zbytky.

Nebo zpestřete vašim ratolestem chvíle při sledování oblíbené pohádky. Nechte je zachumlat se do dek a polštářků. Přes den přiberte do party židle a postavte spolu s nimi bunkr. Nebo zkuste starou známou osvědčenou polštářovou bitvu.

Dětský den je dnem opravdu výjimečným. Oslava dětské radosti a hravosti. Byla by ale škoda omezit se pouze jen na tento jediný den, no ne?

A jak vy slavíte se svými dětmi svátek všech dětí? Máte nějaké rodinné tradice na tento den? Napište nám o nich na náš Fb profil 💗.

Autor: Markéta Zaoralová


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Pokud se Vám náš článek líbil a rádi byste četli i další, přihlaste se k odběru newsletterů :-). Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejen nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky, ale také se mezi prvními dozvíte o všech slevách, akcích a novinkách na našem e-shopu.