DIY VELIKONOCE

30.03.2021

DIY VELIKONOCE

Jaro je tu a s ním většinou i chuť něco tvořit a zdobit. Zima oficiálně skončila a nastoupilo jaro, čas sluníčka, kvetoucích luk a bzučících včel. Příroda se probudila a my s ní. Přivítejte jaro a nadcházející Velikonoční svátky krásnou výzdobou, kterou si navíc můžete s dětmi udělat doma sami. Pokud je zapojíte, můžete si společně užít skvělou zábavu.

Zajímají Vás velikonoční zvyky a tradice? O těch si můžete přečíst v článku PŘÍPRAVY NA VELIKONOCE KROK ZA KROKEM

Dřevěná mísa z teakového dřeva, průměr 40cm

Máme pro vás 3 tipy na úžasnou diy velikonoční výzdobu:

 • Opředená a macramé vajíčka

 • Velikonoční miska na stůl

 • Origami ptáčci z papíru

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

 • VAJÍČKA - vařená a vyfouklá, počet necháme na vás

 • PROVÁZEK, BAVLNKU - bílou a hnědou, ale můžete zvolit i pestřejší barvy, přeci jen je jaro :-). Pokud na barvy moc nejste a dáváte přednost přírodním dekoracím, zvolte hnědá vajíčka a bílý provázek nebo bílá vajíčka a hnědý provázek. Můžete použít také oba dva najednou a vznikne tak další zajímavá varianta.

 • BÍLÉ KVÍTKY z umělé květiny nebo vosku. Mohou být také světle růžové nebo žluté jako zlatý déšť, opět záleží na vás, zda upřednostňujete barvy nebo ne. Kvítky nejsou nutné, jde o dozdobení stolu, kroucené vrby nebo velikonoční misky.

 • NŮŽKY

 • TAVNOU PISTOLY A LEPÍCÍ TYČINKY

 • DŘEVĚNOU VLNU, SUŠENOU TRÁVU, MECH - fantazii se meze nekladou

 • KROUCENOU VRBU, KOČIČKY - stačí pár větviček

 • HNĚDÝ KRAFTOVÝ PAPÍR

 • ČERNÝ FIX

Líbí se vám naše prostírání z vodního hyacintu? Prohlédněte si ho podrobněji :-)

1. DIY - MACRAME A OPŘEDENÁ VELIKONOČNÍ VAJÍČKA

Vajíčka vyfoukneme, aby byla lehká, protože přijdou zavěsit na dekorační větev z kroucené vrby. Můžete si je ale zavěsit také do okna nebo je jen tak položit na misku. V tom případě můžete použít i vajíčka vařená.

Naměříme si 8ks stejně dlouhých bavlněných provázků zhruba po 30-35cm (pokud máte větší vajíčka, zvolte delší provázek). Dejte je všechny k sobě a na jednom konci udělejte uzel, cca 1-2 cm od okraje.

Poté rozdělte provázky po dvojicích a na každé dvojici opět udělejte uzlík cca 1cm od hlavního uzle. Z každé dvojice nyní vezměte jeden provázek a spojte ho s jedním provázkem z další dvojice a opět udělejte uzlíky cca 1cm od toho minulého. Takto budete pokračovat ještě dvakrát a vznikne vám jakási malá síťovka, do které vložíte vajíčko. Na špičce zavážete všechny provázky do jednoho uzle a vajíčko v síťovce uzavřete. Zbylé provázky rozčešete, zastřihnete a vytvoříte z nich střapec.

Vajíčko by mělo vypadat asi takto:

OPŘEDENÁ VAJÍČKA:

Jednodušší varianta macramé vajíček jsou opředená vajíčka, která zvládnou i děti. Vezměte bílý provázek, na vajíčko naneste trochu lepidla z tavné pistole a vajíčko obmotejte provázkem různými směry. Konec provázku přilepte. Vajíčko můžete zdobit kvítky, korálky nebo nechat jen tak.

2.DIY - VELIKONOČNÍ MISKA

Vezměte si velkou dřevěnou misku (u nás ji můžete najít v kategorii BYDLENÍ > KUCHYNĚ A JÍDELNA > Dřevěné nádobí > Mísa z teakového dřeva, 40cm ). Do misky vložte dřevěné hobliny, sušenou trávu, mech nebo dekorační slámu a na ní vystelte vajíčka. Mísu můžete dozdobit větvičkami kočiček, bílými růžemi nebo staticí. Máte-li dřevěnou dekoraci ve tvaru zajíčka nebo kuřátka, vložte ji mezi vajíčka. Vajíčka můžete ozdobit i papírovými ptáčky.

3.DIY - PAPÍROVÝ PTÁČCI

Připravte si hnědý kraftový papír, nůžky, tavnou pistoli a černý fix. Papír nastřiháme na proužky široké cca 1,5cm a dlouhé 17cm. Jeden proužek bude na jednoho ptáčka. Na jednom konci vystřihneme hlavičku a zobáček, na druhém konci ocásek. Proužek pak přehneme a uděláme na něm uzlík, který bude tvořit tělíčko ptáčka. Na jedné straně bude ocásek, na druhé hlavička se zobáčkem. Černým fixem nakreslíme očko a ptáčky můžeme nalepit na vajíčka nebo na větvičky kroucené vrby, na které navěsíme macramé vajíčka.

Zajímá vás význam velikonočních dekorací? Přečtěte si náš článek VELIKONOCE NEMUSÍ BÝT JEN O POMLÁZCE-NADĚLTE SI STYLOVÉ DOMÁCÍ DEKORACE


Tak co, zkusíte nějakou velikonoční dekoraci vytvořit doma? Pošlete nám foto, jak to dopadlo:-)


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky.