INSPIRACE PRO JARNÍ BALKON

03.05.2022

Máte krásný byt ve městě, ale zároveň máte rádi svůj klid, přírodu a útulno? Pak je náš článek přesně pro Vás! Ukážeme Vám, že každý balkon lze proměnit v klidné, příjemné místo. Vytvořte si koutek klidu i v centru velkoměsta.

Jaro je ten pravý čas kdy začít. Na jaře vše kvete, města ožívají, vše nabírá novou energii. I my lidé začínáme trávit víc a víc času venku. Zpříjemnit si svůj kus "venku" ve Vašem bytě není nic těžkého, stačí myslet na následující kroky.

Na velikosti nezáleží

Každý balkon lze proměnit. Nezáleží, jak velký balkon je. U menších balkonů využijte všechny možné plochy. V praxi to může vypadat tak, že místo květináčů na podlahu zvolíte květináče, které lze zavěsit na zábradlí, popřípadě vytvoříte závěsný systém na jedné ze zdí.
Pro menší balkony se hodí sezení, které lze snadno sklidit, aby se na balkonu dalo bez obtíží pohybovat.

Přidejte zeleň

Jaro je nejvhodnější čas, kdy obléct balkon do zeleného kabátku. Jako první je potřeba zvolit do čeho květiny zasadíte. Máte k dispozici malý balkon? Pak se poohlédněte po květináčích vhodných k zavěšení na zábradlí balkonu. Sehnat můžete také květináče různě obpletené, s různými možnostmi zavěšení.
V případě většího balkonu, se nebojte použít květináče samostatně stojící. Zapomeňte však na nudně vypadající hnědé hliněné květináče. V dnešní době už samotný květináč poslouží jako krásná dekorace.

A co zasadit? V žádné domácnosti se neztratí set základních bylinek:

  • máta
  • meduňka
  • tymián
  • pažitka 

Jestli si troufáte pustit se do většího zahradničení, můžete vysadit i mini rajčátka, papriku nebo jahody a celé léto si užívat vlastní úrody.

Zvolte osvětlení

Neděste se, nebude si muset zvát elektrikáře:-). Máme na mysli osvětlení v podobě svíček nebo světelných řetězů s žárovkami, které se dnes vyrábějí na tužkové baterie.

Svíčky nenechte stát jen tak, ale pořiďte jim nějaký slušivý svícen. Krásné lucerny a svícny dodají vašemu balkonu romantický nádech, až zde budete trávit první teplé jarní večery. Některé lucerny se svíčkami zkuste zavěsit, abyste opět využili veškerý potenciál i malých balkonů.
Světelné řetězy pak ledabyle rozvěste nebo je prostě jen schovejte do skleněné vázy, lucerny či svícnu.

Vytvořte si oázu klidu

Při výzdobě balkonu nezapomeňte na příjemné posezení. Nechcete přece sedět na zemi nebo plastové židli. Pokud si troufáte na výrobu vlastního sezení, využít můžete staré palety. K sezení ale poslouží i stylový taburet, uříznutý kmen stromu nebo pohodlné křeslo. Sezení doplňte o spoustu barevných, různorodých polštářků. Nezapomeňte přidat měkoučkou deku či pléd, ať se můžete zachumlat. A pořízení stylové konvičky na čaj už je jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Pak už nezbývá nic jiného, než se pohodlně usadit, zapálit svíčky a vychutnat si šálek čaje z vlastních bylinek. 

Autor článku: Dominika Chrudimská

ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Pokud se Vám náš článek líbil a rádi byste četli i další, přihlaste se k odběru newsletterů :-). Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejen nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky, ale také se mezi prvními dozvíte o všech slevách, akcích a novinkách na našem e-shopu.