7 PODZIMNÍCH BAREV, KTERÉ VÁM VYKOUZLÍ HŘEJIVOU PODZIMNÍ ATMOSFÉRU

21.08.2021

Vykročte vstříc podzimu

Nevím, jak to máte vy, ale já už se nějakou dobu budím s pocitem, že krásy léta jsou u konce a že podzim nastává o něco dříve, než by měl. Astronomické léto sice končí až 22.září a předává pomyslné žezlo podzimu, ale už nyní na nás dýchají chladnější rána zahalená do husté mlhy, zamračené nebe a občas i deštivé počasí.

Dnešní ráno mě obzvláště podzimně navnadilo. Miluji slunečný, barevný podzim i s jeho plískanicemi, a tak jsem se rozhodla nebránit se. Ze skříně jsem vytáhla svoje oblíbené ponožky z ovčí vlny, na gauč v obýváku jsem přidala lehkou, ale hřejivou přikrývku z recyklované bavlny (je fakt příjemně hřejivá a měkká) a pár polštářků, uvařila si kávu do svého oblíbeného hrnečku a zapálila si vonnou svíčku. Možná jsou ještě prázdniny a pořád je léto, ale já si tuhle ranní pohodu vychutnala do sytosti :-)

7 podzimních barev, které vám vykouzlí útulnou atmosféru

Letošní podzim by měl být slunečný a vcelku teplý a já už pomalu přemýšlím, jaké barvy letos zvolím při podzimním dekorování svého domova:-). Hitem letošního podzimu bude barva červená. Máte-li raději chladnější odstíny můžete zvolit třeba karmínovou červeň, teplejšího dojmu docílíte použitím hřejivějších odstínů, jako je mandarínově červená.

K této barvě budou skvěle ladit odstíny hnědé, ale i přírodní barvy jako je např. mandlová. Nic nezkazíte ani jemnou pudrovou barvou, odstíny béžové nebo pastelově růžové.

Holdujete-li na podzim extravagantnějším odstínům, můžete do palety podzimních barev přidat také fialovou barvu. Ta je často spojována s královskou hodností, vznešeností, luxusem, mocí a ambicemi. Má mnoho různých odstínů od světlé modrofialové nebo světlé červenofialové, šeříkové, levandulové, švestkové, ostružinové a ametystové. K podzimu se ale hodí zejména Burgundská fialová, Purpurová fialková nebo Červenofialová.

A jaké dekorace zvolit k vytvoření hřejivé, útulné atmosféry?

Rozhodně neuděláte chybu, vytáhnete-li ze skříně lucerny a svícny z přírodních materiálů, pořídíte si vonné svíčky nebo vonnou lampu a vybavíte se vonnými vosky. Na pohovku můžete nastlat dekorativní polštářky a nebojte se ani podlahových sedáků.

Do předsíně, ložnice i obýváku pořiďte stylové koše z mořské trávy, ratanu nebo vodního hyacintu. Skvěle se hodí na přezůvky, deky a polštáře, časopisy nebo jako dekorativní obal pro vaše pokojovky.

Na stůl prostřete prostírání z rákosu, dřevěné mlýnky na sůl a pepř, džbán a sklenky s přírodním úpletem a přidejte vonnou svíčku či ošatku jablek. Máte-li krb, položte před něj nádherný ratanový koš Arurog, naskládejte do něj dřevo a vedle postavte lucernu se svícemi.

Zvolíte-li doplňky a dekorace z přírodních materiálů, vykouzlíte si pohodovou a krásnou atmosféru a začnete se na období podzimu těšit stejně jako já :-).


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Pokud se Vám náš článek líbil a rádi byste četli i další, přihlaste se k odběru newsletterů :-). Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejen nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky, ale také se mezi prvními dozvíte o všech slevách, akcích a novinkách na našem e-shopu.