JAPANDI A WABI-SABI STYL

11.06.2021

JAPANDI STYL

Někdo by mohl říct, že Japonský styl a Scandinávský styl nemají nic společného, v interiérovém designu je to ale dokonalá kombinace. Oba tyto směry vyznávají minimalismus, přírodní prvky a čisté linie. A proto je ve světě stále více a více oblíbený tzv. "Japandi styl" což je kombinace slov japonský a scandi.

Japandi, se vyznačuje harmonií. Interiéry v tomto stylu jsou minimalistické, hřejivé a útulné. Na své si zde přijde každý, kdo touží po klidném prostředí, ale zároveň jim úplně nesedí chladnost čistě skandinávského bydlení. Tento styl, je hlavně o jeho filozofii. Japandi si libuje v záměrných nedokonalostech v souladu s japonským uměním Wabi-Sabi. V interiérech v tomto stylu jsou často předměty, které jsou vyráběné ručně tradičními technikami například: neopracované dřevo, bambus, ratan nebo surové materiály.

Čeho se držet při zařizování Japandi stylu:

  • Využívání přírodních materiálů (dřevo, kámen, bambus atd.).
  • Dodržení minimalismu a čistých linií.
  • Minimum nábytku.
  • Kvalitní materiály.
  • Ručně vyráběné dekorace (např. řemeslná výroba).
  • Přírodní a neutrální tóny v interiéru.

Wabi-Sabi.

Pokud máte rádi přísloví, že v jednoduchosti je krása. Pak Vás jistě zaujme filozofie Wabi-Sabi. V Japonsku mají název pro věci, které jsou krásné, díky tomu, že jsou nedokonalé. Tím názvem je právě Wabi-Sabi.

Konkrétně jde o životní styl, ve kterém nedokonalost není nic rušivého ani nepříjemného, spíš naopak v nedokonalostech vyniká jedinečnost a krása života. Wabi-Sabi nás učí vidět krásu v jednoduchých věcech a přijímat život i vše co se nás týká, takové, jaké je. Pro tuto filozofii je typická skromnost, jednoduchost a neokázalost.

V interiéru Wabi-Sabi upřednostňuje přírodní materiály, neopracované nebo jen z části opracované povrchy, ručně vyrobené a svým vzhledem jedinečné dekorace a hlavně přírodní tóny, které působí harmonicky a uklidňujícím dojmem.


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky.