MODERNÍ BYDLENÍ 21.STOLETÍ

12.08.2021

Přírodní a udržitelný styl

Moderní domov dnes není jen o tom, který styl uznáváte, kterým barvám ve svém domově dáváte přednost nebo jak velký a prostorný váš domov je. Moderní bydlení dnešní doby znamená především bydlet udržitelně, v souladu s přírodou, lépe řečeno s ohledem na ni a na celou naši planetu. 

Její ekologické problémy jsou stále větší, čím dál častěji se řeší znečištěné ovzduší i oceány, nedostatek pitné vody, přírodní katastrofy všeho druhu, změny klimatu a další ekologické pohromy. Člověk je s přírodou úzce spjatý a ať už se to někomu líbí nebo ne, bez ní nemůžeme existovat. Naopak příroda se bez nás klidně obejde, a co si budeme lhát, dokonce jí tak bude lépe. Proto bychom se nad tím měli nejen zamyslet, ale hlavně konkrétně zapojit alespoň drobné změny do našich životů a našeho domova.

Stále větší počet lidí již dnes naštěstí třídí odpad, omezují používání plastů, učí se kompostovat nebo přecházejí na šetrnější životní styl ZERO WASTE. Začínají se celkově zajímat o zdravější a ekologičtější způsob žití, o vědomé nakupování i o bydlení, které přírodu ctí a respektuje. Dnes a denně vidíme u nás na e-shopu zájem o přírodní nebo recyklované materiály. To nás velice těší a motivuje k tomu, abychom se stále snažili zařazovat do našeho výběru více a více takovýchto produktů.

K současnému modernímu bydlení patří šetrnější a uvědomělejší způsob života!

Udržitelná domácnost

Nebojte se, rozhodně nemusíte hned běžet a vyházet vše, co nesplňuje požadavky na šetrnější nebo ekologičtější bydlení, nebo prodat byt v paneláku a jít si stavět nízkoenergetický dům. Jde o malé, a hlavně postupné krůčky, které nemusejí hned vyžadovat velké investice. Jde o to začít žít tak, abychom co nejméně zatěžovali přírodu. Nemyslete jen na vzhled, styl a estetiku, ale také na ekologii. Přírodní materiály jsou jednou z cest k udržitelnosti. Začněte využívat dřevo, bambus, kámen, sklo, keramiku nebo třeba korek.

Plastové dózy ve vaší kuchyni můžete postupně nahradit skleněnými, s dřevěným těsnícím víčkem, staré deky vyměnit za přehozy z recyklované bavlny. Začněte pomalu třeba jednou místností nebo si vylaďte svůj "přírodní koutek". Všechny dekorace i doplňky z přírodních či recyklovaných materiálů můžete libovolně kombinovat s přírodním, skandinávským, venkovským i bohó stylem.

Víte o tom, že jen za posledních 40 let stoupla produkce plastů více než 20x?

Jestliže se v roce 1950 vyrábělo na celém světe zhruba 1,5 milionu tun plastů, dnes jsme již dosáhli více než 320 milionů tun plastů.

  • Přijde vám to neuvěřitelné?
  • A přemýšleli jste někdy nad tím, kde všechen tento plast končí?
  • Víte, že v přírodě se jedna taková plastová lahev rozkládá více než 100let?

Nahradit ve vašem domově veškeré plasty za přírodní produkty je jednou z možností, jak žít udržitelněji. A pokud se dokonce chystáte pořídit si nové doplňky či dekorace, popřemýšlejte o dřevu, keramice nebo vlně. Tyto materiály vám příjemně zútulní a prohřejí domov a navodí atmosféru klidu a pohody. Polštáře, deky a další domácí textilie vybírejte s rozmyslem a ohledem na kvalitu. Vlna, bavlna, recyklovaná bavlna, příze, len - to jsou materiály, do kterých se vám vyplatí investovat.

Smysluplné tvoření vašich domovů!

Nevíte si rady? Nechte si poradit od naší interiérové designérky nebo se u nás inspirujte a omrkněte tyto krásné kousky z recyklovaných a přírodních materiálů :-)


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Pokud se Vám náš článek líbil a rádi byste četli i další, přihlaste se k odběru newsletterů :-). Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejen nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky, ale také se mezi prvními dozvíte o všech slevách, akcích a novinkách na našem e-shopu.