ODHALTE KOUZLO VENKOVSKÉHO BYDLENÍ

08.04.2022

Aneb jak si vytvořit domov plný lásky a pohody? 

Při zařizování domova máme každý odlišné představy a cíle. Společný záměr však zůstává shodný - vytvoření zázemí, ve kterém by s radostí trávili čas nejen členové domácnosti, ale také její návštěvníci. Volba výsledné podoby domova je často tvrdý oříšek, a dodržet jednotný styl ještě tvrdší. Proto je vhodné se před samotnými nákupy zamyslet nad tím, jakého pocitu a atmosféry chceme v našem domově docílit. 

Máte pocit, že potřebujete s plány či realizací poradit? Obraťte se na naši PORADNU - DOMOV TVOŘENÝ SRDCEM, kde se můžete na mnoho věcí ptát zdarma:-) 

Venkov - pocit rodinného štěstí, tradice, příroda a romantika, to jsou synonyma pro venkov, který máme často z dětství spojený s pocitem lásky, štěstí a pohody. Venkov v nás může evokovat určitý zážitek, jídlo nebo typickou vůni. Není proto divu, že chceme tyto pocity přenést i do naší domácnosti, a vytvořit tím pro svoji rodinu zázemí vyzařující lásku a pohodu. 

Pro venkovský styl bydlení jsou typické dřevěné výrobky a světlé barvy v kombinaci s různými materiály, především sklem, kovem a kamenem. Hlavní myšlenkou tohoto stylu je snaha o propojení člověka s přírodou a návrat k tradicím. Lidé na venkově tvořili a používali vlastnoručně vyrobené kvalitní a funkční vybavení, které jim usnadnilo život a zároveň jim dlouho sloužilo. Hlavní princip výrobků na venkově byla jednoduchost a kvalita. I proto je v široké nabídce moderní doby venkovský styl bydlení stále oblíbený. 

Kuchyně jako středobod domova

V minulosti byla středobodem domácnosti kuchyně. Nejinak tomu bývá i současnosti, kdy je prostor kuchyně často propojen s hlavním obytným prostorem. Dřevěná kuchyňská linka ve stylu venkova může být doplněna prosklenými dvířky, kovovými úchytkami či barevnými prvky. Někdo preferuje celobarevnou úpravu kuchyňské linky před přírodním dekorem dřeva. 

Při zařizování kuchyně ve venkovském stylu věnujte pozornost nejen kuchyňské lince, ale i kuchyňským doplňkům. Stylové nádobí, kuchyňské náčiní a další doplňky navodí pocit kompletnosti. Však i nedělní oběd servírovaný na kameninovém nádobí má hned jinou atmosféru.

Celkový dojem a jedinečnou atmosféru našeho domova doplní vhodně zvolené bytové dekorace ve venkovském stylu. Tulipány v keramickém džbánu, originální pětiramenný kovový svícen s hořícími svíčkami či stylový přehoz na pohovce napomůžou k vytvoření venkovské atmosféry. Ať již dáváte přednost keramice, kovu či textilu, v široké nabídce u nás v Interde jistě najdete produkt, který Vás osloví a vhodně doplní váš domov. 

Autor: Tereza Hercíková


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky.