SASS A BELLE PŘEDSTAVUJÍ UDRŽITELNÉ KOLEKCE PRO ROK 2022

31.05.2022

Udržitelnější domácnosti jsou v posledních letech stále slyšitelnějším tématem, a tak není divu, že i nové kolekce od Londýnské značky SASS & BELLE se drží této linie. A nejen drží. Přicházejí s pečlivými návrhy nejrůznějších udržitelnějších alternativ klasických doplňků a dekorací. Pro letošní rok tak vytvořili svou dosud nejekologičtější sezónu.

Zero Waste Home

Každému zákazníkovi se snaží pomoci snížit množství plastů a odpadu v domácnosti. Plastové boxy na dětské svačiny vyměnili za kovové, bezpečné pro potraviny a dostatečně velké, aby se do něj vešel toust, ovoce i něco dobrého pro mlsná dítka. Se stejným motivem pak vytvořili také odpovídající lahve na vodu, aby malí školáčci mohli snáze dodržovat pitný režim. Plastové talířky jsou nahrazeny bambusem a vybrat si můžete z mnoha tvarů. V jejich nabídce najdete také alternativy k plastovým skladovacím dózám na potraviny - stylové výrobky ze skla, keramiky a bambusu. Snaha o minimální odpad a méně plastů se odráží v koupelnových produktech - plnitelných lahvích s dávkovačem na mýdlo či šampon nebo v lahvičkách s rozprašovačem pro snadný úklid. Tyto drobné nezbytnosti vám umožní radostně nakupovat, a přitom snížit plastový odpad vaší domácnosti.

Vázy a vázičky z recyklovaného skla

Přírodní materiály | Mořská tráva, vodní hyacint a bambus

Během posledních dvou let trávili lidé mnohem více času ve svých domovech, kde se věnovali kromě jiného přípravě jídla a znovu obnovovali společné stolování a servírování pokrmů. Díky tomu si mnoho lidí uvědomilo, co jedí a více promýšleli i účelné a dekorativní prostření jídelního stolu. Sass a Belle nabízí mnoho prostírání i nádobí z udržitelných a přírodních materiálů. Vytvořili řadu prostírání, podložek, kroužků na ubrousky z mořské trávy a vodního hyacintu i svícny na čajové svíčky, které dodají konečnou náladu. Díky nim můžete svou kuchyni více přizpůsobit přírodním trendům, servírovat své pokrmy třeba na biologicky rozložitelných podnosech či dřevěných miskách, skladovat potraviny ve skleněných a bambusových dózách nebo používat bambusové vidličky na salát.

Sklo, bambus, vodní hyacint a další přírodní materiály podporující udržitelnou domácnost

Lázeňská koupelna

Dánská značka Sass a Belle nezapoměla ani na Relax a odpočinek. Koupelnu si díky nim můžete vybavit opakovaně použitelnými úložnými košíčky z mořské trávy nebo skleněnými stohovatelnými dózami, které mimo jiné, šetří i místo v koupelně. Nová nabídka pro rok 2022 podporuje zdraví a péči o sebe a z koupelny tak dělá příjemný prostor k relaxaci. Objevte skleněné lahve a dózy pro ukládání domácích peelingů do koupele nebo organizování vatových tamponů. Ani vaše hygienické papírové kapesníčky už nemusíte schovávat do skříňky. Díky stylové krabičce z vodního hyacintu je můžete v klidu vystavit a budete je mít vždy při ruce.

Vyberte si bambusové příbory na salát, servírovací tácy, úložné košíky nebo skladovací dózy do vaší kuchyně i koupelny.

Textilie vyrobené z recyklovaných materiálů

Mezi další výrobky patří řada textilních kousků, vyrobených z recyklovaného materiálu, čímž přispívají k udržitelnému stylu ve vaší domácnosti. Kolekce Grandmillennial a New Mediterranean používají vlákna, která pocházejí z recyklovaných plastových lahví, které se rozkládají na třísky, taví a spřádají do velmi jemných vláken. Hotový materiál je měkký na dotek a vytváří skvělý povrch pro láskyplně navržené kousky. Tato látka rychle schne a lze ji prát na 30 stupňů, což z ní dělá ideální volbu pro venkovní použití. Zalíbit by se vám mohla i kolekce Denim Patchwork, která vytváří atmosféru 70. let a využívá postindustriální odpad. Zkusit můžete také výhody zbrusu nových povlaků na polštáře či koberečky ušité ze směsi recyklovaných džínových záplat a bavlněné příze.

Přírodní materiály | Juta

Juta byla znovu objevena a její popularita roste. Ať už si vyberete jutové obaly na rostliny, jutové úložné koše, stylový koberec nebo třeba povlak na polštář, najdete v tomto udržitelném materiálu určitě zalíbení, stejně jako my.

Autor: Lenka Fouňová


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Pokud se Vám náš článek líbil a rádi byste četli i další, přihlaste se k odběru newsletterů :-). Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejen nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky, ale také se mezi prvními dozvíte o všech slevách, akcích a novinkách na našem e-shopu.