TOUŽÍTE PO DOKONALÉM DOMOVĚ? VÍME JAK OHROMIT NÁVŠTĚVU!

26.06.2020

Domov je místo, které vytváříte svým srdcem, sdílíte ho se svou rodinou, tedy těmi nejbližšími a nejmilejšími, na kterých Vám záleží. A přesto bohužel stále mnoho lidí nerada investuje čas a peníze do svého vlastního domova:-( Na svém domově si prý zakládá 90% žen. Přesto o nich leckdy vypovídá velmi nelichotivě. 

Věděla jste, že až 80 % návštěv vyhodnotí Váš domov během pouhých 30 vteřin a podle toho si udělají obrázek i o Vás samotné ??

Domov je tou nejintimnější záležitostí, ukazuje vaše povahové rysy, hodnoty, co řešíte, dává ostatním informace o vašem finančním i sociálním zázemí, o Vašich prioritách či snech. Je zkrátka takovou vaší vizitkou, která o Vás leckdy vypoví víc, než Vám může být milé. Statistiky dokazují, že 80% návštěv Vás hodnotí podle toho, jaký dojem na ně udělá Váš domov. Trvá jim přitom pouhých 30 vteřin!! 30 vteřin, na základě kterých, si o Vás udělají svůj názor.

Problémem je, že mnoho domovů působí spíše jako nepřehledné skladiště, kde se bez ladu a skladu vystavuje nepřeberné množství věcí, které jsme za celý svůj život posbíraly. Postrádá útulnost, hřejivou atmosféru a příjemný, uvolněný vzhled, neposkytuje útočiště před vnějšími stresovými faktory a více energie bere, než dává.

JAK VYKOUZLIT ÚTULNOU ATMOSFÉRU A OSLNIT NÁVŠTĚVY? 
JAK SE STÁT HOSTITELKOU, KTERÁ SE MŮŽE SVÝM DOMOVEM CHLUBIT?

Naštěstí známe odpověď a máme pro Vás řešení.

Víme, co je důležité proto, aby Váš domov voněl luxusem a přitom nezatěžoval Vaši peněženku. Dnes pro Vás máme jednoduchou a mnohokrát osvědčenou metodu, jak zvládnout všechny návštěvy a představit jim svůj uvolněný, útulný, vzdušný a krásný domov s nádechem luxusu. Žádná návštěva už Vás nezaskočí, ani když se ohlásí pouhých deset minut předem.

1. ČERSTVÝ VZDUCH 

Otevřete okna dokořán a pořádně vyvětrejte. S čerstvým vzduchem nešetřete !! V místnosti musí být sice příjemné teplo, ale především čerstvý vzduch.

2. POLŠTÁŘE A DEKY

Rozhlédněte se po bytě a mějte na paměti, že textil Vám vždy pomůže změkčit strohost místnosti a dodat hřejivou atmosféru. Natřeste všechny polštáře, a doplňte polštářky, přes roh gauče ležérně přehoďte pléd, deku či pletený přehoz. Máte-li spojenou kuchyň, jídelnu a obývák dohromady, vyměňte čistý ubrus či prostírání, nenechte nikde válet špinavé utěrky, ale vystavte nějaké sváteční, nebo alespoň čisté, barevně se hodící ke zbytku místnosti. Nevíte-li si rady, bílou barvou nikdy nic nezkazíte.

Omrknout polštáře do obýváku


3. RYCHLÉ POKLIZENÍ

Máte-li alespoň deset minut čas, rozhlídněte se kolem sebe a vyhodnoťte, která zóna působí nejvíce rušivým dojmem. Z kuchyňské linky vše ukliďte, nádobí naskládejte do myčky, linku setřete, srovnejte servírovací prkýnka a máte-li možnost, postavte na poličku či linku květiny. V koupelně umyjte vanu, vyměňte ručníky za čisté, setřete prach z pračky a z vany sundejte všechny napůl prázdné šampony a mýdla. Nezapomeňte ani na toaletu, kam návštěvy dříve či později určitě vkročí. Umyjte mísu, doplňte vůně a toaletní papír a zapalte vonnou svíčku. 

Na předsíni ukliďte boty, pověste pohozené klíče, setřete prach a postavte sem luxusní lucernu s vonnou svíčkou, květiny v dekorativní váze nebo designový závěsný květináč.

"Předsíň je první místnost kam návštěva vkročí, proto se vyplatí do ní investovat čas, energii i peníze. Nešetřete na ní!"

Prohlédnout všechny bytové dekorace

4. VŮNĚ

Věděla jste, že čichový vjem vůně je tak silný, že dokáže ovlivnit psychiku člověka? Ne? Tak to můžete vyzkoušet na Vaší návštěvě:-).

Vůně a pachy vůbec hrají v mezilidské komunikaci velice důležitou roli. Podle pachu si vybíráme vhodného partnera, vůně stimulují paměť a vyvolávají vzpomínky, dokáží ovlivnit emoce a vyvolat radost, smutek nebo třeba nostalgii, podporují nás v aktivitě nebo nás naopak uklidňují. Prostřednictvím vůní si člověk ukládá v mozku mnoho okolností svého vnitřního i vnějšího světa a vyhodnocuje, co je mu příjemné a co naopak nepříjemné.

"Vůně navozují určitou atmosféru, proto se tak často používají v interiérech ke zpříjemnění bydlení. Vůně Vašeho domova vyvolá v návštěvě během několika vteřin pocit dobré či špatné nálady. Příjemnou vůní nešetřete!" 

Vybrat vonnou svíčku pro navození příjemné atmosféry


5. SVĚTLA A SVĚTÝLKA

Roztáhněte závěsy, vytáhněte rolety a žaluzie a vpusťte dovnitř co nejvíce denního světla. Nedostatek světla působí velmi špatně na lidskou mysl. Návštěva se začne cítit nepohodlně, začne být nervózní, může se začít cítit obtěžována, vzniká napětí. Pokud je venku zataženo, nebo se jedná o podvečerní a večerní hodinu, rozsviťte co nejvíce světel, lampy i lampičky a hlavně zapalte svíčky a lucerny.

Otevřený plamínek svíčky napomáhá sváteční, příjemné náladě, způsobuje optimistické myšlenky, uklidňuje, přispívá k relaxaci a uvolnění. Produkuje totiž tzv. záporné ionty, které působí na lidskou mysl pozitivně, v přírodě se v hojném množství vyskytují třeba u říček a potoků, u rybníků i na horách. Proto si zde tolik lidí tak dobře odpočine.

Tyto záporné ionty zbavují nespavosti, přispívají k čištění dýchacích cest, snížení krevního tlaku, cholesterolu v krvi a mnoho dalšího. Pokud jich je naopak ve vzduchu příliš málo, pocítíte ospalost, špatně budete udržovat pozornost a rozbolí Vás hlava.

"Svíčky a lucerny jsou nejvíce vítanou dekorací a zároveň i praktickým pomocníkem. Působí harmonickým a uklidňujícím dojmem a vyvolávají dobrou náladu. Svíčkami a lucernami nešetřete!"


ZAUJALI JSME VÁS?

PŘIHLAŠTE SE K ODBĚRU NEWSLETTERU :-)

Výměnou za vaši e-mailovou adresu budete dostávat nejnovější příspěvky ze světa interiérových dekorací a bytových doplňků přímo do schránky.