Styly bydlení

Zajímáte se o dopad svého života na přírodu? Toužíte po udržitelné domácnosti a nevíte, jak na to? Pak určitě oceníte pár rad a tipů, jak vylepšit svůj domov, aby více vyhovoval vašim představám o udržitelném a pohodlném bydlení.

Moderní domov dnes není jen o tom, který styl uznáváte, kterým barvám ve svém domově dáváte přednost nebo jak velký a prostorný váš domov je. Moderní bydlení dnešní doby znamená především bydlet udržitelně, v souladu s přírodou, lépe řečeno s ohledem na ni a na celou naši planetu.

Někdo by mohl říct, že Japonský styl a Scandinávský styl nemají nic společného, v interiérovém designu je to ale dokonalá kombinace. Oba tyto směry vyznávají minimalismus, přírodní prvky a čisté linie. A proto je ve světě stále více a více oblíbený tzv. "Japandi styl" což je kombinace slov japonský a scandi.

Bohémský styl bydlení neboli Boho styl, je dnes velmi oblíbený způsob zařizování domovů. Původ slova pochází z francouzštiny a značil cikány, kteří se do Francie dostali v 15.stol z oblasti Bohême - Bohemie (Čechy). V očích francouzských obyvatel měli pověst lidí s volnomyšlenkářským způsobem žití, neuznávající pravidla, řád ani společenské normy.

Trendy pro rok 2021 potěší všechny milovníky jednoduchých a čistých linií, přírodních materiálů a vzdušného designu. Základním pravidlem pro vytvoření moderního domova roku 2021 se stává:

"Hygge" se v psané dánštině objevuje poprvé na začátku 19.století, ale ve skutečnosti je norského původu. V letech 1397-1814 bylo Dánsko a Norsko jedním královstvím, takže si oba národy dodnes vzájemně rozumějí. Původní obsah tohoto slova v norštině označuje životní pohodu a blahobyt. Souvisí ale také se slovem "hug" pocházejícího ze slova hugge,...

Interiér. Interiérový design. Styly bydlení. Zařizování bytu. Bydlení. To jsou nejčastější pojmy, které hledáte na internetu, pokud si chcete svůj domov zkrášlit, upravit, předělat, doplnit nebo vytvořit. Každý má nějakou představu, ale málokdo přesně ví, co by se mu líbilo nejvíce a v jakém stylu vlastně domov vybavit. O to spíš, že málokomu se...

Pokud stejně jako my vyznáváte útulný, skandinávský styl bydlení, milujete přírodní materiály a tlumené pastelové odstíny či zemité barvy, možná přemýšlíte, jak vlastně na velikonoční svátky dekorovat svůj domov, aby vše působilo harmonickým a osvěžujícím dojmem...